STOWARZYSZENIE

 

O NAS
STRONA GŁÓWNA
MANIFEST
GENEZA I CELE
KONTAKT
WYSZUKIWARKA
HISTORIA GRUPY

GALERIA ZDJĘĆ

FILMY

DO SŁUCHANIA

TEATR SANTO SUBITO

POEZJA

DO CZYTANIA

RZYM 16-23.10.2010

ZIEMIA ŚWIĘTA 19 - 26.04.2013

 

2022.11.26 Spotkanie Porozmawiajmy o życiu i śmierci

 

Porozmawiajmy o życiu i śmierci   - spotkanie modlitewne 26.11.2022

 

 26 listopada 2022r spotkaliśmy się z naszym opiekunem -Księdzem Mariuszem, aby wspomnieć naszych bliskich zmarłych i porozmawiać o przemijaniu i nadziei. Spotkanie miało miejsce w Wigilię Adwentu i rozpoczęliśmy je wspólną modlitwą Liturgii Godzin - Nieszporami przypadającymi na ten dzień.

Słowa " Przyjdzie Pan z wielką mocą i każdy człowiek go zobaczy " to zapowiedź adwentowego oczekiwania na przyjście Pana.

Po wspólnej modlitwie obejrzeliśmy krótki film, który przypomniał nam osoby z naszej grupy Santo Subito, które już odeszły do Domu Pana, a więc Beatkę Perkowską, Roberta Rowińskiego, Basię Kołodziejczyk i Bogusię Trybulec. Odżyły wspomnienia związane z tymi osobami. Wydawało się, że te osoby były razem z nami jeszcze nie tak dawno na pielgrzymkach i uczestniczyły w życiu naszej wspólnoty.

 

 

Wsłuchiwaliśmy się w słowa Księdza Mariusza o przemijaniu, odchodzeniu i bólu, który napełnia serce, gdy odchodzą bliskie osoby, lecz jako chrześcijanie, a więc ludzie wiary winniśmy traktować śmierć jako początek dalszej drogi.

Ksiądz Mariusz przybliżył nam biblijną symbolikę wieńca i światła nierozerwalnie związanych z odejściem człowieka.

Wieniec to symbol zwycięstwa i sprawiedliwości. Według Św. Jakuba dostają go ci, którzy zwalczyli pokusy i umiłowali Pana. W liście Św. Piotra - Pan życia to niewiędnący wieniec.

Modlimy się słowami " A światłość wiekuista niechaj mu świeci" a oznacza to połączenie światła wiary, które  nigdy nie zgaśnie z obecnością Boga, bo sam Bóg jest światłością. Światła wiary nie można zagubić i w swoim życiu należy podążać za Zmartwychwstałym, tak aby wejść do Królestwa Bożego.

W nadziei życia wiecznego powinniśmy modlić się za dusze zmarłych, bo one najbardziej potrzebują naszej modlitwy.

Eucharystia, odpusty za dusze zmarłych, modlitwa różańcowa to wyraz naszej miłości bliźniego.

Św. Jan Paweł II powiedział, że modlitwa za zmarłych jest szczególnym zmaganiem się z rzeczywistością, a że w Jego nauczaniu nadzieja zajmowała szczególne miejsce powiedział też takie słowa:

Różne są w życiu " pory roku ", jeśli czujesz, że zbliża się zima chciałbym abyś wiedział, że to nie jest pora ostatnia, bo ostatnia będzie wiosna, wiosna Zmartwychwstania. Całość Twojego życia sięga nieskończenie dalej niż granice ziemskie, czeka Cię niebo."

 

 

I tym pełnym nadziei cytatem oraz serdecznym podziękowaniem dla naszego opiekuna duchowego - Księdza Mariusza za to że był z nami i dzielił się z nami swoją wiedzą  chciałabym zakończyć tę krótką relację z naszego spotkania, które było okazją do pogłębienia  naszej wiary, ale także do wspomnień i rozmowy w serdecznej, pełnej ciepła ( a był to chłodny listopadowy wieczór) atmosferze.

 

Galeria zdjęć


GALERIA POZIOMA
ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II

!!! CO, GDZIE, KIEDY !!!
czerwiec, 2024
pnwtśrczptsbnd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
BŁOGOSŁAWIEŃSTWO

PODZIĘKOWANIA

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO

AKT ZAWIERZENIA GRUPY

SONDA
Czy Polacy wystarczająco pielęgnują pamięć św. Jana Pawła II
TAK
NIE

Wyniki
WAŻNE STRONY

KONTO UŻYTKOWNIKA
Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się
Grupa "Santo Subito" - Parafia Św. Ojca Pio w Warszawie
ul. Rybałtów 25 - tel. Maciek 607-370-111, Piotr 604-280-522
e-mail: maciej.tc@gmail.com, popoinke@gmail.com
Informacje działają w oparciu o system CMS Webman
Generowanie strony [s]: 0.0426